CHRÁM CHMELE A PIVA

Chrám Chmele a Piva

Budova Chrámu Chmele a Piva je bývalý sklad se sušárnou chmele, který patřil bratrům Christlovým. Ke svému účelu sloužil celých 100 let od roku 1890. Dnes zde v rámci komentované prohlídky můžete projít labyrint, ve kterém budete bloudit mezi chmelovými žoky. Odvážíte se do něho vstoupit? Vaším cílem je najít poklad!

Prohlídka pokračuje do erbovní síně Žatecké chmelařské oblasti – kraje Homolupulů, která je prezentována přibližně 300 obcemi. Erby jednotlivých obcí a celá expozice odkazují na bohatou historii a tradice našeho kraje spojeného po tisíciletí s pěstováním chmele.

Chmelový Maják

Chmelový Maják je dominantou celého areálu chmelařských technických památek. Po obvodovém schodišti lze vystoupat do koruny věže. Odtud je unikátní pohled na Žatec
a okolí. Ve střední části věže je umístěn výtah s 3D projekcí. Návštěvníci tak mohou shlédnout ojedinělou animaci a proletět se nad Žatcem nebo procestovat vesmír.

Chmelový orloj

Chmelový orloj je dalším světovým unikátem. Portál orloje představuje alegorii života, typickou pro naši Žateckou chmelařskou oblast. Hodinový ciferník je orámován dvanácti měsíci se znamením zvěrokruhu a vyobrazením chmelařského roku. Každou celou hodinu originální mechanismus orloje uvede do pohybu nezvyklé představení podbarvené odbíjením hodin.

Nabíjecí stanice pro elektrokola

Cyklisté vítáni!

Nově si u nás můžete nabít i svá elektrokola. Pro využití této nabíjecí stanice potřebujete nabíjecí kabel, který si lze zapůjčit přímo v infocentru. K zapůjčení máme k dispozici kabely typu Universal, Bosch a Shimano. 

Kontakt

Chrám Chmele a Piva CZ, p.o.

náměstí Prokopa Velkého 1951
Žatec, 438 01, Česká republika

IČ:28733088 DIČ:CZ28733088

info@chchp.cz 

Telefony

Informace o prohlídkách: +420 725 861 895 

Ředitel organizace: +420 720 039 354 

CzechEnglishGerman