Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Minerály v pastelech

11. 5. 2021 10:00 - 31. 7. 2021 17:00

50Kč

Od 11.5.2021 do 31.07.2021 můžete v Galerii Sladovna navštívit výstavu Mgr. Jitky Větrovské „Minerály v pastelech“.

Jitka Větrovská se narodila v Praze, kde také po většinu života žila. V posledních devíti letech žije a tvoří v Klášterci nad Ohří.

Tvoří obrázky malované pastelem a vkládá do nich různé přírodniny, především pak minerály. Některé z nich i osobně nachází v tradičních lokalitách Krušných hor. Do svých obrazů dále komponuje i korály, mušle, mechy a různé plody, prostě vše, co naše krásná příroda nabízí a co lze tímto způsobem uchopit. Její velkou inspirací je také vesmír, jeho mystično, nekonečno a jeho propojení s lidskou bytostí v jemnějších energiích.

Tvorbu autorky a její duše nejlépe vystihnou její vlastní slova:

„Příroda svojí geniální jednoduchostí a ladností je pro mně velkou inspirací. Snažím se proto tuto jednoduchost a ladnost vnést i do mé tvorby. Klid, ticho, přijetí přítomného okamžiku tady a teď, tak jak nám ho universum poskytuje, jsou spolu s pokorou, vírou, láskou a vůlí základem mé životní filosofie. Věřím, že výtvarné dílo může vnést, nebo alespoň evokovat, toto vše prostřednictvím kousku dokonalé krásy přírody spolu s výtvarným zpracováním i do našich domovů.“

Autorka pravidelně vystavuje po celé naší vlasti několikrát do roka a její obrázky můžete nalézt jak v galeriích, tak na turistických místech.

Prodej obrazů: Pokud Vás obrázky zaujmou natolik, že byste je rádi zakoupili, sdělte toto na našich informacích v přízemí. Vámi vybraný obrázek označíme rezervační značkou, prodej si je třeba domluvit osobně s autorkou. Po skončení výstavy vám jej autorka zašle na Vámi uvedenou adresu.

https://www.jitka-vetrovska.com/

 

Podrobnosti

Zahájení:
11. 5. 2021 10:00
Ukončení:
31. 7. 2021 17:00
Cena:
50Kč
Webová stránka:
https://www.galeriesladovna.cz/

Pořadatel

Chrám Chmele a Piva
View Pořadatel Website

Místo konání

Galerie Sladovna
Masarykova 356
Žatec, 43801
+ Google Mapa
Telefon:
725 111 730
View Místo konání Website
CzechEnglishGerman