Chrám Chmele a Piva

Budova Chrámu Chmele a Piva je bývalým skladem se sušárnou chmele, který patřil bratrům Christlovým. Ke svému účelu sloužil celých 100 let od roku 1890. Dnes zde v rámci komentované prohlídky můžete projít labyrint, ve kterém budete bloudit mezi chmelovými žoky. Odvážíte se do něho vstoupit? Vaším cílem je najít poklad! Cestou Vás ale bude čekat ještě malá zkouška odvahy v sirné komoře.

Prohlídka pokračuje do erbovní síně Žatecké chmelařské oblasti – kraje Homolupulů, která je prezentována přibližně 300 obcemi. Erby jednotlivých obcí a celá expozice odkazují na bohatou historii a tradice našeho kraje spojeného po tisíciletí s pěstováním chmele.

Erbovní síň
Chmelový Maják

Chmelový Maják je dominantou celého areálu chmelařských technických památek. Po obvodovém schodišti lze vystoupat do koruny věže, odkud je unikátní pohled na Žatec a okolí. Ve střední části věže je umístěn výtah s 3D projekcí. Díky této technologii můžete shlédnout ojedinělou animaci a proletět se nad Žatcem nebo procestovat vesmír.

Vršek chmelového majáku
Chmelový orloj

Chmelový orloj je opravdovým světovým unikátem. Portál orloje představuje alegorii života, typickou pro naši Žateckou chmelařskou oblast. Hodinový ciferník je orámován dvanácti měsíci se znamením zvěrokruhu a vyobrazením chmelařského roku. Každou celou hodinu originální mechanismus orloje uvede do pohybu neobvyklé představení s odbíjením hodin.

Chmelový orloj
Nabíjecí stanice pro elektrokola

Cyklisté vítáni! Nově si u nás v infocentru Chrámu Chmele a Piva můžete nabít i svá elektrokola. Pro využití této nabíjecí stanice potřebujete nabíjecí kabel, který si lze zapůjčit přímo v infocentru. K zapůjčení máme k dispozici kabely typu Universal, Bosch a Shimano.

Poznávejte krásy naší země ze sedla kola nejen na top dálkových cyklotrasách a využívejte služby s perfektním zázemím pro kolo tam, kde jsou Cyklisté vítáni.

Více na www.cyklistevitani.cz

Nabíjecí stanice pro elektrokola
Zápatí footru